Kolaudační úklidy

Generální úklid každé firmy by se měl opakovat spíše v pravidelných intervalech. Také by měl probíhat mimo běžný provoz (např. v období celofiremních dovolených, odstávek atd). Provádíme úklid ve firmách, výrobních závodech, v kancelářích, nebo na venkovních veřejných prostranstvích. Hlavní význam takového úklidu spočívá v boji s nečistotou na místech, která při běžném úklidu nejsou volně přístupná. Zásadní je při tomto druhu úklidu zvolit vhodnou strategii a zachovávat systematičnost. Právě tyto charakteristiky odlišují generální úklid od běžného.

Využijte možnosti dostupných služeb úklidových profesionálů, které dnes již nejsou výsadou pouze velkých firem. Jsou dostupné i malým a středním firmám, které chtějí zodpovědně dbát o čistotu pracovního prostředí svých zaměstnanců. Výhodou úklidových profesionálů jsou jejich zkušenosti a technologické vybavení. Mezi běžné vybavení při úklidu ze strany profesionálů patří specializované čisticí prostředky, podlahové mycí stroje, různé tepovače, vysavače a leštiče.

Systematičnost je základem úklidu

V před úklidové fázi generálního úklidu kanceláří nejprve dočasně odstraníme všechny předměty z podlah a nábytku, které by při úklidu překážely. Dále postupujeme směrem ze shora dolů. Úklid výrobních hal zde se jedná zejména odprašnění elektro rozvodů, klimatizačních zařízení, jeřábových mostů, opláštění hal apod. Při těchto úklidech využíváme montážních plošin.

Úklid od A do Z...

  • mytí oken, dveří a žaluzií, atd.
  • úklid po malování.
  • utírání a vysávání prachu, leštění a ošetřování nábytku.
  • vysávání a čištění koberců, mytí a ošetřování podlahových krytin.
  • odprašnění rozvodů, klimatizačních zařízení
  • téměř samostatnou kapitolou je generální úklid sociálních zařízení, který zahrnuje – čistění a leštění obkladů, kovových částí, umyvadel a van, odstraňování vodního kamene a kompletní dezinfekce a dezodorace.